vilne.org.ua

Світ не без добрих людей Цими днями Ярослава Волошин отримала новий візок. Можливо, у контексті життя країни ця подія і не претендує на увагу, але для жінки, яка не має змоги самостійно пересуватися і чотирьох тисяч гривень на новий візок, — це визначна подія. Так само, як і для інших дев’ятнадцяти неповносправних, яким теж надали нові візки.

Ще тридцять людей дістали ходулі, палиці та милиці, двадцять багатофункціональних ліжок надійшли в лікарні. Таке потрібне поповнення інвентаря стало можливим завдяки тернопільській обласній громадській організації «Самодопомога».

Звичайно, це тільки частина потрібного.

— Сьогодні до нас надійшло близько п’ятиста заяв на ті чи інші необхідні для інвалідів речі, — розповідає голова організації Віталій Семенюк. — Спершу намагаємося забезпечити дітей і тих, хто найбільше потребує помочі. За рік існування нашої організації роздали близько ста візків, ходуль, милиць, палиць. Ще одна важлива частина допомоги — медичні ліжка. Ми відправляємо їх лікарням Тернополя та області. На них є багато замовлень, адже в багатьох медичних закладах треба міняти майже всі ліжка. Також ми привозимо одяг та взуття для багатодітних і малозабезпечених родин. Допомагаємо дітям, хворим на ДЦП, геріатричним будинкам.

Проте ця робота була б неможливою без підтримки іноземних меценатів. Французи Жан-Марі Гекман, Фредерік Лотц, Марсель Струбель, німецький будинок престарілих у Страусбергу, священик Готфрід Хамерлінг — саме вони надають допомогу українцям, які потребують її. «Самодопомога» привозить речі сюди.

— Три роки тому ми були на гастролях у Франції, — розповідає керівник ансамблю «Збруч» Василь Ірмійчук. — Там познайомилися із цими меценатами. Тоді вони допомагали іншим країнам. І запропонували свою поміч інвалідам України. Висунули тільки одну вимогу — щоб надані ними речі ми роздавали безкоштовно. Вже три рази отримували допомогу. Кошти на розмитнення надає благодійний фонд ім. Арсена Монастирського. Нещодавно ми організували благодійний концерт у палаці культури «Березіль». Під час нього виступили чи не всі найпопулярніші виконавці міста. Був повен зал, ми зібрали двадцять вісім тисяч гривень. Ці кошти використаємо на те, аби привезти ще одну партію допомоги з Франції.

Звертаються до громадської організації не тільки з усіх районів Тернопілля, а й з Хмельницької та Івано-Франківської областей. Для того, щоб отримати допомогу, потрібно завітати за адресою: вул. Б. Хмельницького 2/2 (телефон 52-50-87) та написати заяву. До речі, сюди ж ви можете принести речі, які зможуть допомогти іншим людям.

Анна ЗОЛОТНЮК. Фото авторки. На фото: Віталій СЕМЕНЮК.
Теги:
кино онлайнбесплатно.