mobus.com
lutsk.ua-katalog.info
biz.kr.ua

23 тисячі зібрали для інвалідів

Минулої п’ятниці у ПК «Березіль» відбувся благодійний концерт-акція «Даруй світло», організований Благодійним фондом імені Арсена Монастирського й ансамблем «Збруч». У ньому взяли участь відомі артисти різних жанрів. Таким чином було зібрано кошти на доставку гуманітарного вантажу з Франції. Під час концерту організатори висловили подяку президенту корпорації «Укрбудінвест» Зеновію Щепановському за виділення коштів на організацію концерту, пише Нова ера.

На одному з фестивалів, декілька років тому, тернополяни познайомилися з французами з міста Решіко-ла-Шато, зокрема, з головою Спілки пенсіонерів і ветеранів Жан-Марі Гекманом, а також Фредеріком Лотцом.

— Вони запропонували нам привозити в Україну гуманітарну допомогу і роздавати її потребуючим людям, — розповідає керівник ансамблю «Збруч» Василь Ірмійчук. — Перший вантаж — інвалідні візки — благодійники завезли влітку у будинок перестарілих, що в селі Денисів Козівського району. У лютому прибула нова партія цього вантажу — функціональні ліжка, інвалідні візки, ходуни, одяг, який розподілений між потребуючими по лікувальних та соціальних закладах області. З гастролей, у грудні, ми привезли бусом майже нові багатофункціональні ліжка для хворих, оснащені пультом, інвалідні візки, милиці, медичні крісла. Однак це тільки п’ята частина вантажу.

Ще один вантаж, в якому 17 ліжок, 15 візків, посуд, одяг, за словами п. Василя, наразі чекає доставки. Загалом французи можуть надати 20 тонн гуманітарної допомоги. Затримка тільки за транспортом і перевезенням.

— Завдяки благодійним внескам тернополян під час благодійного концерту було вилучено 23 тисячі гривень, — каже голова благодійного фонду імені Арсена Монастирського Зоя Монастирська. — Більшу частину коштів перераховували різні підприємства й організації. Зокрема, у скриньку тернополяни пожертвували 1100 гривень, ще 1175 гривень було вилучено від продажу творчих робіт вихованців Мельниця-Подільського обласного комунального дитячого будинку-інтернату Борщівського району, де виховуються діти-сироти та діти з особливими потребами.

На виставці-продажі було представлено вишивані картини, сорочки-вишиванки, а також вироби з дерева та лози.

— У Тернополі проживає більше 10 тисяч людей, які мають особливі потреби, — коментує директор корпорації «Укрбудінвест» Зеновій Щепановський. — Ці люди втратили найцінніше у житті — своє здоров’я. Про них згадують хіба що раз у рік — 3 грудня — у Міжнародний день захисту інвалідів. Інвалідські пенсії надзвичайно мізерні. Знаю, що багато організацій інвалідів мають проблеми із приміщеннями, чимало неповносправних людей немає грошей на медикаменти, багато хто проживає у непристосованих для їх побуту гуртожитках, є й такі, що місяцями не виходять на вулицю, оскільки ліфт у будинку поламаний, а вони живуть на верхніх поверхах.

Коли людина втрачає здоров’я, її життя кардинально змінюється. Часто, здавалося б, благополучні сім’ї розпадаються, і неповносправні залишаються наодинці зі своєю бідою. Тому людям з особливими потребами я завжди радо допомагаю.

Олена Завальська
Теги:
кино онлайнбесплатно.