nadal.te.ua

Ми вже писали, як у квітні цього року громадська організація «Українці допомагають українцям» під керівництвом «свободівця» Сергія Надала спільно з благодійним фондом імені Арсена Монастирського та ансамблю «Збруч», який очолює Василь Ірмійчук, організували благодійний концерт «Даруй світло». Це був лише один з етапів тривалої програми, яка має на меті постачання потребуючим жителям Тернопілля інвалідних колясок, ліжок та іншої гуманітарної допомоги від західних партнерів. Наприкінці липня черговий гуманітарний вантаж прибув у Тернопіль. Про те, як реалізовували благодійну ідею та хто отримає гуманітарну допомогу розповідає голова організації «Українці допомагають українцям» Сергій Надал.

Сергію Віталійовичу, яку гуманітарну допомогу ви доставили для тернополян з обмеженими фізичними можливостями?
– Спільними зусиллями – завдяки співпраці з нашими українськими побратимами та західними друзями – нам вдалося зібрати 50 інвалідних візків, близько 20 ходуль різних видів і дитячий одяг. Наразі це не остаточний обсяг. Річ у тім, що для перевезення гуманітарної допомоги потрібен спеціальний дозвіл Кабінету міністрів, яким визначаються види, обсяг, орієнтовна вартість допомоги. Ми привезли максимально допустиму кількість.

Як ви шукали добродійників за кордоном, які зголосилися виділити візки, ходулі, дитячий одяг?
– Велику подяку хочу висловити Василеві Ірмійчуку та ансамблю «Збруч», а також гурту «Солов`ї Галичини» і Василеві Хлистуну. Вони підтримали нашу програму допомоги потребуючим тернополянам, а оскільки постійно гастролюють Європою, то, безперечно, мають багато знайомих доброчинців. Через них вдалося вийти на організатора зі збору гуманітарної допомоги отця Готфріда Хемерлінга. Він виділив частину допомоги зі своїх запасів. Також отець допоміг сконтактувати з директорами будинків для пристарілих, які схвально відгукнулися на нашу ініціативу допомагати соціально незабезпеченим верствам населення.

Якою була ця поїздка?
- 28 липня я разом із колегами-однопартійцями, депутатами обласної ради, вирушив до Німеччини. 29 липня ми приїхали в місто Пуделціг, до отця
Готфріда. Отримавши частину допомоги від його парафії, відправилися в місто Страусберг. Там на нас чекала решта гуманітарної допомоги, зібраної місцевими будинками пристарілих.
Я був вражений високим рівнем обслуговуванням пенсіонерів у Німеччині. Це – справжній соціальний захист! В Україні готелі виглядають гірше, ніж там будинки для пристарілих. Інвалідні візки та ходулі практично нові, адже тамтешня влада дуже дбає про соціальне забезпечення. Кожних півроку, а то й частіше інвентар оновлюють. Відтак попередній, не зіпсований і цілком придатний для подальшого використання, утилізують. Дізнавшись про таку практику, ми вирішили раціональніше підійти до цього питання. І завідувачі будинками пристарілих – Фітц і Карла Плітш – нас підтримали, відібрали для українських потребуючих практично нове обладнання.
Через найближчих два-три місяці плануємо здійснити наступну поїздку, як тільки закордонні колеги повідомлять про збір необхідної кількості речей.

Яким чином розподілятимете отриману гуманітарну допомогу серед тернополян?
– Зараз її розмитнюють. А тим часом «свободівці» опрацьовують звернення, запити і прохання, складають списки. Хтось телефонує безпосередньо до мене чи моїх колег-партійців і ми надсилаємо допомогу. Хочу запевнити тернополян, що ми намагатимемося задовольнити необхідні потреби.

Розмовляла Іванна Кріль
кино онлайнбесплатно.